żyrandol
Oświetlenie salonu Żyrandole

Żyrandol nie jedno ma imię

Żyrandol powinien być funkcjonalny, powinien mieć nowoczesny design i musi pasować do wielkości i charakteru wnętrza, w którym chcemy go zamontować.

Połączenie wszystkich tych zalet to warunek, dzięki któremu żyrandol będzie prezentował się perfekcyjnie w każdym wnętrzu. Ważne jest też, gdzie żyrandol ma być umiejscowiony oraz to, jak duże jest wnętrze. Jeśli mamy dużą przestrzeń, mały żyrandol nie będzie dobrym rozwiązaniem aranżacyjnym. Analogicznie przy małych pomieszczeniach unikajmy dużych rozłożystych żyrandoli.

Wielkość ma znaczenie

Wielkość to oprócz wyglądu główny parametr doboru żyrandola. Żyrandol nie powinien być zbyt rozłożysty, ponieważ wtedy będzie zajmował zbyt dużo miejsca na suficie i zdominuje pomieszczenie. Warto zadbać o to, aby żyrandol pasował do wystroju wnętrza, w którym ma się znaleźć. Znaczenie ma każdy szczegół. Styl mebli, kolory ścian, aranżacja pomieszczenia. Pod tym kątem należy dobierać elementy oświetleniowe, aby całość tworzyła spójną kompozycję. Żyrandol powinien mieć miejsce na kilka żarówek, dzięki czemu oświetlenie będzie wydajniejsze i efektywniejsze, oświetli całe pomieszczenie i podkreśli jego charakter.

Jakość i rzetelny montaż

Rynek oferuje nam szereg wzorów i rozwiązań. Można wybrać żyrandol nowoczesny, w stylu weneckim lub rustykalnym. Ważne by opcja, na jaka się zdecydujemy była zgodna z nowoczesnymi trendami i żeby ostateczny efekt był oszałamiający. Pamiętajmy też, by zwrócić uwagę na jakość wykonania.Zdecydowanie się na skorzystanie z pomocy specjalistów będzie dobrym sposobem na optymalne zaaranżowanie wnętrza. Na efekt końcowy na pewno wpłynie też to, że żyrandol zostanie poprawnie zamontowany, czyli tak by nie spadł z sufitu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *