żyrandol
Żyrandole

Żyrandol kryształowywciąż modny

Żyrandole kryształowe potrafią nadać wnętrzu niepowtarzalnego, eleganckiego klimatu.

Przekonanie, że żyrandol kryształowy to element dekoracyjny zarezerwowany dla klasycznych wnętrz to stereotyp. Nowoczesne żyrandole kryształowe będą pasować także do wnętrz nowoczesnych. Wystarczy tylko wybrać odpowiedni model.

Wysokość pomieszczenia

Kluczowa sprawa przy wyborze kryształowego żyrandola to  powierzchnia pomieszczenia i wysokość sufitów. Tradycyjne modele montowane są na haku i mają formę wydłużoną w pionie, przez co dużo lepiej sprawdzą się we wnętrzach z wysokimi sufitami. Jeśli chcemy oświetlić żyrandolem kryształowym pomieszczenie niewysokie, lepiej wybrać modeli z uchwytem sufitowym. Taki żyrandol nie ma wydłużonych pionowych elementów, mocuje się go bezpośrednio do sufitu. Jak wybrać model żyrandola kryształowego, by optymalnie komponował się z wnętrzem? Warto wziąć pod uwagę to, że między podłogą a dnem oprawy znajduje się, co najmniej około 200 centymetrów. W przeciwnym razie chodzenie po pomieszczeniu będzie niewygodne. Co jeszcze powinniśmy wziąć pod uwagę? Kryształ to ciężki materiał. Po zawieszeniu żyrandol będzie miał dużą masę, dlatego ważne jest solidne mocowanie. Równie istotna jest solidna metalowa rama. Powinna być mocna, odporna na korozję.

Uniwersalne źródło światła

Żyrandol kryształowy może być zainstalowany w prawie każdym pomieszczeniu. W hallu najlepiej sprawdzi się model o niewielkim rozmiarze. Do kuchni i jadalni najlepiej wybrać lampy o prostym designie, tak, aby ich forma nie była zbyt skomplikowana.Żyrandol kryształowy do salonu może być duży i mieć skomplikowana formę, bo zwykle stanowi dodatkowy element dekoracyjny. Z kolei w sypialni lepiej wybrać nieduże stylowe lampy. Jeśli żyrandolem kryształowym chcemy oświetlić pomieszczenie przeznaczone do pracy, warto zastosować mocny, ale niewielki model. W przypadku przestronnych biur, zaprojektowanych do przyjmowania gości, wybierać należy obszerne żyrandole.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *