salojn
Ogólnie o Lampach Żyrandole

Lampa kryształowa idealna do salonu

Salon to najważniejsze pomieszczenie domu, jego serce, wizytówka, centrum rozrywki i odpoczynku. Dlatego tak ważne jest dobór oświetlenia do salonu.

Jeśli chcemy w pełni wykorzystać potencjał, jaki tkwi w salonie, nie wystarczy wyłącznie lampa wisząca. Warto mieć to na uwadze, projektując oświetlenie do salonu i wybierając optymalnie pasujące do niego źródła światła. Od naszych wyborów zależy to, czy serce domu będzie pomieszczeniem, w którym dobrze czują się zarówno domownicy, jak i goście.

Lampa kryształowa nadal błyszczy

W aranżacji wnętrz przoduje eklektyzm, który pozwala na mieszanie różnych stylów. Dlatego udanym, stylowym połączeniem będą nawet minimalistyczne kinkiety i wiszące żyrandole kryształowe.Najbardziej podstawowe jest oświetlenie sufitowe. I wciąż często wybierany jest jego najbardziej ozdobna wersja, czyli lampa kryształowa. Wygląda elegancko, designersko i daje dużo światłą. Ale równie ważne jest oświetlenie miejscowe – kinkiet lub lampa stojąca, które ma doświetlić konkretne części salonu. Dopełnieniem dobrze oświetlonego salonu oświetlenie dekoracyjne, które nadaje wnętrzu klimatu, nastroju oraz służy do wyeksponowania najciekawszych elementów aranżacyjnych.

W krainie czarów

Umiejętnie dobrane i zamontowane w odpowiednim miejscu oświetlenie może optycznie powiększyć wnętrze. Światło skierowane na sufit podwyższy pomieszczenie.Lekko zacienione dolne części ścian dadzą efekt podwyższenia. Z kolei kinkiety na ścianach jako główne źródła światła optycznie zmniejszą przestrzeń.Odpowiednie oświetlenie wiąże się także z odbiorem kolorystyki i nasycenia barw pokoju dziennego. Lampy boczne dadzą efekt głębokich, przyciemnionych kolorów. Z kolei punktowe lampy bardzo dobrze zaakcentują i uwypuklają kolory. Na ogólny odbiór kolorystyki detali w salonie wpływać może także barwa kloszy, jakie zastosowane zostały w lampach dekoracyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *